Amerigo is ziek
Ook verschenen als Schimmel is ziek
Amerigo is ziek
Ook verschenen als Schimmel is ziek
Details
[36] p. : ill.
Besprekingen
Leeswelp
Amerigo is ziek is een leuk verhaal dat meteen spanning weet te brengen. Kinderen hebben er waarschijnlijk nog nooit bij stilgestaan dat het paard van Sinterklaas ook ziek kan worden. En dan rijst natuurlijk de vraag wat er nu zal gebeuren. Zal Sinterklaas nog pakjes kunnen uitdelen? In de korte stukken tekst weet Bette Westera de spanning nog meer op te voeren via cliffhangers die je snel de pagina doen omslaan.
Dit prentenboek is er eentje om van te genieten. Om te beginnen door de kleurrijke illustraties. De dieprode kleur van Sinterklaas' tenue zet de toon voor het hele boek, wat zeer mooie effecten geeft. De achtergrondkleuren hebben soms een symbolische betekenis, zoals het koortsige rood en het ziekenhuiswit wanneer de dokter komt. Vaak staan de achtergrondkleuren in contrast met de personages, zoals de felgekleurde mutsen en schoenen van de pieten. De illustraties werden zeer eenvoudig gehouden, met af en toe een vleugje humor. Zo ligt er onder de poep van het paard een drolletje, of zien we hoe een klein paardje bijna inzakt onder het gewicht van Sinterklaas. Daarnaast creëert het samenspel van de tekst en de illustraties soms lege plekken. Zo kan je je afvragen of de paardendokter misschien een beetje drol op zich heeft gekregen toen hij aan Amerigo's poep rook. Lege plekken geven altijd een beetje ruimte aan kinderen om zelf te fantaseren en dat vinden ze prachtig.
De tekst is beknopt, maar geeft toch alle nodige informatie. De woordkeuze is treffend en de auteur heeft hier en daar een beetje humor in het verhaal verwerkt. We krijgen een alternatieve kijk op Sinterklaas, zoals bv. de passage waar Sinterklaas en zijn pieten als gewone burgers op weg gaan naar de manege. Dat geeft de indruk dat je Sinterklaas dus gewoon op straat zou kunnen ontmoeten. Maar door dit verhaal komt het kind ook in een heel speciale positie terecht: hij wordt deelgenoot van een geheim, want niemand mag weten dat Amerigo ziek is. Alleen Sinterklaas, de pieten en Janna weten het. Kinderen vinden geheimen dan ook ontzettend spannend. Dit boek is een aanrader voor lezertjes vanaf vier jaar. Zij kunnen al een geheim bewaren, zullen de humor van sommige passages inzien en zijn er klaar voor om Sinterklaas eens op een andere manier te bekijken. Amerigo is ziek is een mooi prentenboek in een leuk langwerpig formaat met een aangenaam en origineel verhaal. [C]
NBD Biblion
Pluizer
Amerigo, het paard van Sinterklaas, in Vlaanderen beter bekend als Slecht Weer Vandaag, is ziek. Zij heeft misschien wel een schimmelinfectie, of toch niet, het zijn de mazelen. Sinterklaas zit met de handen in het haar. Net nu hij de daken op moet, staat zijn paard vol met rode vlekjes en moet het rust houden. Eén van de pieten stelt voor om naar de manege te gaan om daar een ander paard uit te zoeken. Vermomd als een oude man vergezeld van enkele zwarte jongens gaat de Sint op pad om een nieuw paard te vinden. In de manege ontmoet Sinterklaas verschillende paarden en het meisje Janna. Zij helpt hem om het juiste paard uit te kiezen. Sinterklaas laat zich in dit boek van een andere kant zien, zonder zijn staf en rode mantel. Hij gaat op stap als een gewone, oude man terwijl zijn pieten wel hedendaagse rappers lijken. De tekeningen van Annemarie van Haeringen zijn erg grappig. De Sint die verschillende paarden uitprobeert is hilarisch, vooral de prent waarop de Sint plaatsneemt op een kleine pony. De klassieke Sinterklaas-thema’s zoals verloren pakjes zijn hier ver te zoeken; dit verhaal is behoorlijk origineel en bovendien op een aangename toon verteld. Een voorbeeld: Daar gaan ze met z'n vieren. Ze wuiven niet, ze strooien niet, en ze doen geen gekke kunstjes.